Zróbcie własne naszyjniki

Każda dziecko marzy o tym, by samemu stworzyć część świata, który go otacza. Dzieci lubią budować z klocków, a czasem także malować po ścianach. Oczywiście ta druga czynność nieszczególnie przypada do gustu rodzicom.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by maluchy stworzyły dla siebie drobne ozdoby. Nikomu przy tym nie zaszkodzą, a same będą miały masę zabawy. W jaki sposób dziecko może stworzyć własnoręcznie dekoracje? Jest na to kilka metod.

Jedna z najbardziej efektownych to gotowe zestawy do tworzenia różnych ozdób. W sprzedaży znajdziesz na przykład pudełka pełne elementów do stworzenia naszyjnika. Taka zabawa na pewno spodoba się zwłaszcza dziewczynkom.

Zestawy zawierają wiele kolorów części oraz łańcuszek, który można powiesić na szyi. Oczywiście im więcej elementów, tym więcej zabawy. Jednak wystarczy już kilka, by stworzyć niepowtarzalne wzory.

Dziecko może wyrazić własne fantazje i wpływać na to, jak się prezentuje. Na pewno będzie dumne ze swojego naszyjnika. A gdy ten się znudzi, wystarczy go rozłożyć na części i można zacząć zabawę od nowa.