Zabawa w sklep

www.btf.org.pl

Kto z nas jako dziecko nie bawił się w sklep? Własnoręczne rysowanie i wycinanie banknotów i monet to już przeszłość. Współczesne sklepiki dla dzieci wyposażone są w mini kasę fiskalną, terminal do kart płatniczych, w zestawie jest też bankomatowa nibykarta. Oczywiście tradycyjne pieniążki – plastikowe i papierowe też są do dyspozycji – tak jak w życiu.

Obecnie można znaleźć sklepiki ograniczające się tylko do kasy i pieniędzy oraz nielicznych artykułów przeznaczonych na sprzedaż, ale są też bardziej zaawansowane zestawy – plastikowe lady, regały, wózki i koszyki na zakupy no i oczywiście towar. Lecz w tym względzie najmniej się zmieniło – dzieci nadal sprzedają pieczywo, warzywa, mleko i różne napoje ewentualnie konserwy – tak, dziecięce sklepiki to przede wszystkim sklepy spożywcze. Wszystkie artykuły i wyposażenie bywają w pięknych, żywych kolorach co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o dzieci, a w szczególności dziewczynki.

Zabawa w sklep okazuje się również dobrą inwestycją w naukę – liczenie pieniążków i wydawanie reszty to niezły sposób na oswojenie matematyki.