Wodne malowanie

www.plywalniakapry.pruszkow.pl organizacje.net.pl zapraszamy do naszego ośrodka ośrodek ewy dąbrowskiej certyfikowany przez samą autorkę

Dzieci uwielbiają rysować, malować i tworzyć własne kolorowe światy. Początkowo robią to z pomocą dorosłych lub starszego rodzeństwa, ale szybko opanują ową sztukę i może trochę nieporadnie, ale zaczną robić to samodzielnie. Warto zapewnić im w tym zakresie odpowiednie narzędzia i materiały, które nie muszą kosztować wiele.

Cenione i lubiane są wodne farby plakatowe. Wystarczy zadbać o sporą ilość papieru rysunkowego i podziwiać, jak tuż obok nas rozwija się mały artysta. Przy odrobinie pomysłowości można jednakże zaproponować dziecku coś więcej, co również powinno sprawić mu satysfakcję i sprawić, że efekty plastycznych działań będą owocniejsze.

Ostatnimi czasy sporym hitem rynkowym jest magiczna mata Aquadoodle, za pomocą której dziecko może rysować z użyciem specjalnego, wodnego flamastra. Magia polega na tym, że w jednej chwili można sprawić, że rysunek zniknie, a w jego miejsce pojawi się zupełnie nowy. Zabawka stymuluje kreatywność dziecka, rozwija świadomość kolorów oraz zmysł artystyczny.

Maleje również ryzyko wybrudzenia dziecięcego ubrania, ponieważ zarówno sama mata jak i magiczny pisak są oparte o specjalną formułę. Wystarczy jedynie wlać do wnętrza flamastra nieco czystej wody i już nadaje się on do użytku. Nie potrzeba żadnych dodatkowych farb ani barwników.

Mata Aquadoodle bardzo lubi wilgoć i reaguje na nią, wytwarzając kolorowe rysunki. Nie trzeba jednakże ograniczać się wyłącznie do flamastra, który producent załączył do wyrobu. Doskonale sprawdzi się umoczony w wodzie palec albo mokre dłonie naszej pociechy.

Prostota działania i efektowne rezultaty to wielkie zalety tej zabawki. Warto wziąć ją pod uwagę.