Nie ma jak Martynka

www.beskidwyspowy.eu www.cmp-muzeum.com

Ciekawym prezentem dla dziewczynki będą książeczki z serii Martynka autorstwa Gilberta Delahaya. Książeczki dla młodszych dzieci tłumaczyła Wanda Chotomska, te dla starszych dziewczynek do samodzielnego czytania (Moje czytanki; Zaczynam czytać z Martynką) – Liliana Fabisińska.

Opowiadania przybliżają dzieciom otaczający świat i pomagają budować jego pozytywna wizję. Mówią jak radzić sobie zproblemami.

Uczą miłości do zwierzat i przyjaźni. Podsuwają także pomysły na zabawę, wspólne tworzenie, gotowanie – po prostu na wspólne, ciekawe spędzanie czasu.

Martynka staje przed różnymi problemami – pomaga oswoić się ze szkołą nowej koleżance, pokazuje, że czas choroby może być kreatywny, uczy się jeździć konno albo spędza wakacje u babci na wsi, gdzie poznaje różne zwierzęta. Wiele przyjemności dostarcza też przeglądanie pięknych ilustracji uwzględniających wiele różnych szczegółów.

Wersje do samodzielnego czytania są dostosowane dla młodych czytelniczek nie tylko dużym drukiem, ale i uproszczeniem tekstu, co jednak nie wpływa ujemnie na odbiór treści opowiadań. Książeczki te to też dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu przy lekturze.