Ksiązeczki terapeutyczne

www.e-rakoniewice.com

W życiu nie zawsze jest łatwo i nie chodzi tu tylko o życie dorosłych. Dzieci też mają swoje problemy, swoje obawy i stresy. Nie zawsze potrafimy dotrzeć do źródła problemu, nie potrafimy skutecznie zaradzić dziecięcym smuteczkom. Może nam w tym jednak pomóc seria książeczek „Mądra Mysz“ autorstwa Liane Schneider. Jeśli wiemy, że dziecko ma jakiś problem, książeczka taka będzie odpowiednim dla niego prezentem.

Seria ma dwoje bohaterów – egzemplarze z Zuzią są adresowane do dziewczynek, a z Maksem do chłopców. Zuzia i Maks równie dzielnie stawiają czoła swoim problemom, więc można dla dziewczynki zakupić kasiążeczkę o chłopcu jeśli akurat on zmaga sie z konkretnym i interesujacym nas problemem. Zuzia idzie do fryzjera, albo dentysty. Zmaga się też z nauką jazdy na rowerze, narodzinami nowego braciszka czy pierwszym dniem w przedszkolu. Natomiast Maks wie, że nie wolno rozmawiać z obcymi, idzie na basen czy też jedzie na weekend do dziadków i bedzie sam spał w dawnym pokoju mamy.

Liane Schneider wraz z zaproszonymi do wspólpracy współautorami w przystępny dla dzieci sposób rozprawiają sie z wieloma problemami i skutecznie oswajają lęki.