Klocki nowej generacji

www.edunawigator.pl www.wolontariat2011.pl Lampy Mr Maria

Zabawka klockami to dla dzieciaków zawsze wielka frajda. Możliwości jest masa, podobnie jak wielu jest producentów klocków. Są plastikowe, są drewniane – te dwa rodzaje pamiętamy z dzieciństwa i wciąż są one na topie, jeśli chodzi o współczesne dzieci. Wiadomym jednak jest, że twórcy zabawek szukają nowych rozwiązań, które chcą zaproponować klientom. Z tego założenia wychodzi szwajcarska marka GeoMag, która przygotowała całą serię klocków magnetycznych.

Zestawy różnią się wielkością, kolorami i formą elementów, a także tym, co można z nich wykreować. Nie ma co ukrywać – takie klocki nie należą do najtańszych, ale jakość wykonania i potencjał są warte swojej ceny. W opakowaniu na głodne zabawy dzieciaki czekają magnetyczne kulki, specjalne patyczki oraz panele. Różne kolory elementów pozwalają kreatywnie podejść do tematu – można postawić na tworzenie zupełnie abstrakcyjnych figur, jak też zbudować coś, co będzie odzwierciedleniem istniejących lub bajkowych budowli. Nie ma tu żadnego narzuconego z góry schematu, więc jedynym ograniczeniem jest zakres dziecięcej wyobraźni.

Jeśli ktoś chciałby połączyć magnetyczną innowację z elementami modelarstwa, również będzie miał okazję. Sukces pierwszych zestawów z serii GeoMag skłonił twórców do wypuszczenia na rynek serii GeoMag World. Pozwala ona na budowanie z klocków konkretnych rzeczy – na przykład przestrzennego modelu średniowiecznego zamku. Jego wygląd i układ wież, bram czy okiennic można dowolnie modyfikować. Ilość elementów w różnych zestawach waha się od 38 do niemal 200 części.