Czy pamiętasz?

Warunkiem dobrego i sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie jest dobra pamięć. Dzieki niej wiemy co i kiedy mamy zrobić, z kim się spotkać i gdzie iść. Pamięć pozwala nam też pisać poprawną polszczyzną, bez błędów ortograficznych.

Najczęściej dzieci mają problemy z ortografią –jest to kwestia wyćwiczenia pamięci, co przyda się też na innych lekcjach w szkole. Dobrym sposobem gimnastyki umysłu jest gra „Memory“ -w spolszczonej wersji „Pamięć“. Można wciągnąć już do niej małe dzieci, ale wtedy lepiej zmniejszyć ilośc elementów do 3-4 par.

Gra polega na rozłożeniu kolorowych kartoników ilustracjami w dół. Gracze odwracają po dwie i jeśli nie mają identycznego obrazka z powrotem odkładają na miejsce. Nastepnym razem powinniśmy pamiętać gdzie były te ilustracje bo może uda się znaleźć takie same.

Wygrywa ten kto zbierze najwięcej par kartoników. W zestawach dla bardziej zaawansowanych pary nie są identyczne lecz nawiązują do siebie tematycznie. Wersje dla dzieci są czasami wyposażone w ilustracje znanej bajki.

Jest to ciekawy sposób na wspólną zabawę dla całej rodziny, a ćwiczenie pamięci przyda się i małym dzieciom i ich rodzicom.